Miasto Boga

Fabuła filmu przybliża „Miasto Boga” – getto w brazylijskim Rio de Janeiro, przerażający świat rządzony przez dilerów narkotyków, w którym dzieci mordują się nawzajem.

Historia rozpoczyna się na początku lat 60-tych i skupia się na problemach takich jak skrajna bieda czy przeludnienie. W początkowym stadium getta widz poznaje głównych bohaterów oraz postaci drugoplanowe. Wydarzenia dotyczą przede wszystkich dwojga bohaterów – Rocketa oraz Lil Ze, którzy wybierają różne drogi. Rocket chce zostać fotografem i uciec z getta, a Lil Ze zostaje potężnym przywódcą ganku i handlarzem narkotyków.

Twórcy roztaczają przed widzem straszliwą wizję życia w piekle, przewrotnie nazwanym „Miastem Boga”, w którym rządzą gangi. Historia rozwija się przez 30 lat i pokazuje, jak narasta spirala przemocy, a dzieci i nastolatki padają jej ofiarami.

Reżyseria, zdjęcia i montaż są zdecydowanie godne Oscarów. „Miasto Boga” ma jedne z najlepszych ujęć, jakie widziałem – brutalne, gwałtowne, nerwowe, przypominające te z „Szeregowca Ryana”. Montaż jest gorączkowy i nierówny, dzięki czemu widzowi zdaje się, że znajduje się w samym środku piekła. Reżyseria jest z kolei nieskazitelna, przez co wszystkie elementy historii gładko tworzą spójną całość.

„Miasto Boga” to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek oglądałem. Fabuła, reżyseria, zdjęcia, montaż i gra aktorska składają się na doskonałe kino, które polecam wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *