Do szpiku kości

Ten szokujący film oferuje widzowi naprawdę wiele. Rozpoczyna się w sposób prosty niepozorny, kończy pięknymi motywami roślinnymi i przykuwa uwagę od początku do końca.

Film jest oparty na powieści o tym samym tytule, której fabuła skupia się na losach 17-latki szukającej zaginionego ojca. Historia wydaje się oklepana, jednak wcale taka nie jest. Twórcy postawili na niezwykle nowatorskie pomysły i sytuacje. Bohaterowie i klimat przypominają filmy noir, a fabuła rozwija się w bardzo ciekawy sposób. Aktorzy wtopili się w swoje postaci tak silnie, że w każdej sekundzie są maksymalnie wiarygodni.

Debra Granik jako scenarzystka i reżyserka spisała się doskonale. Jej wizja zaowocowała historią spójną, a jednocześnie niezwykle klimatyczną. Świat pokazany w filmie nie był mi wcześniej znany, jednak po seansie nie mogę przestać myśleć nad życiem, jakie wiedli bohaterowie. I jak bardzo różni się ono od tego, które ja prowadzę. „Do szpiku kości” to film dla osoby w każdym wieku. Na pewno wyjdziecie z kina usatysfakcjonowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *